Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Гість: Дмитро Закатюра
Програма: «Шановна пані» (частина 2)
Ведуча: Світлана Горлушко

 

  Як саме слід виховувати дітей? Чого їх потрібно навчати? Чому потрібно найбільше приділяти увагу? Ці та інші питання часто постають і перед молодими батьками, і перед тими, котрі вже мають певний життєвий та духовний досвід. Відповідей на всі ці актуальні запитання ми шукаємо разом із гостем програми «Шановна пані», батьком 4 дітей  Дмитром Закатюрою.

 

«... Оскільки Бог - Джерело усього, Він Творець матеріального світу і духовного світу, то Він (крім того, що Він створив людину, створив сім'ю - до гріхопадіння), є і Джерелом влади. Він і є верховна Влада. І коли я стою правильно перед Ісусом, перед Богом, то ця влада може протікати через мене. І при цьому Він не вимагає сліпого послуху, Він просить все ж розумного служіння, розумного ставлення і цю владу можна застосувати, розуміючи, що ти робиш і розуміючи, чому ти так робиш...»

 

 «... Кулаком по столу влада не працює. Вона інакше працює. Я просто стуляю рот, ... і просто йду десь в окреме місце і починаю молитися, запитувати. Зазвичай Дух Святий дуже швидко в таких випадках відповідає... Ти вже розумієш, що відбувається і ти налагоджуєш взаємини з Богом, ти вибачаєшся, каєшся, ...і знову приходить звичний порядок речей, коли діти слухняні, коли з дружиною немає конфліктів, коли тебе нічого не дратує...»

 

 «... Є влада, яку я повинен вивільнити безпосередньо при контакті зі своєю дитиною. Про що я говорю? Наприклад, я вже бачу: якась проблема, вона [дитина] захопилася чимось, і моє перше завдання - знецінити в її очах привабливість цієї гріховної справи. Тобто, мені треба знайти підхід, розповісти, показати, так, щоб вона зрозуміла, усвідомила...»

 

 «... Наша дитина - це особистість. Ми повинні це розуміти. І наше завдання - не зламати особистість, не змусити її зробити, а переконати її... Є така цитата, що «ми, як батько дітей, умовляли вас, переконували вчиняти згідно зі Словом Божим». Тобто..., ми повинні умовляти, переконувати, звертатися до розуму, до емоцій, ми повинні якось знаходити контакт, підхід і зберігати ці взаємини. І якщо ми розуміємо, що це особистість, ми повинні розуміти, що у них [дітей] є інтереси свої і вони будуть не такі, як у нас...»