Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Гості: Аліна Шпачук, Марія Закатюра, БО АСЕТ
Програма: «Світлі гості»
Ведуча: Олеся Василенко

 

  Усім нам хотілося б скерувати підлітків до правильних цінностей. Ми хотіли б, щоб життя цих дітей склалося якнайкраще. Щоб вони уникли багатьох помилок. Щоб підлітків не торкнулися такі проблеми як булінг, різні залежності, безладні стосунки, думки про самогубство та інше. Як доносити правильні цінності  сучасному поколінню? Координаторка БО АСЕТ Аліна Шпачук та волонтерка цієї організації Марія Закатюра відповідають на це запитання, а також розповідають, що саме АСЕТ робить для того, щоб життя підлітків змінювалося на краще…

 

Аліна:  «Коли ти приходиш до них [підлітків] просто для того, щоб їм допомогти, і їм пояснюєш, що ти не вчитель, і ти приходиш до них як друг, як людина, яка хоче їм порадити, допомогти, дати їм… інформацію, яка може вберегти їхнє життя, їхню майбутню родину, їхню мрію… Я вважаю, що [ефективний] метод саме дружби… з підлітками, допомагати їм, стати на їхній рівень, для того, щоб вони зрозуміли, що ти їх не прийшов просто вчити, а прийшов з ними подружитися»

 

Марія:  «Деякі діти не знають альтернативи. Вони живуть у якихось умовах   і все, що пропонує інтернет, або друзі, або ще хтось – це якась одна сторона. І не всіх дітей виховують батьки правильно, не всім дітям батьки дарують любов, турботу, правильну інформацію  і тому дуже важливо говорити, дуже важливо вести просвітницьку діяльність»

 

Марія:  «… Я колись чула  таку думку, що найбільші бунтівники  - це ті люди, діти, які найбільш зранені всередині. І до них потрібно бути особливо уважними. І, наприклад, якщо хтось у класі найбільше зриває уроки  - то до цієї людини найменше любові [виявляють] у житті»  

 

Аліна:  «Коли ми приходимо до дітей,  - вони бачать, що нам не байдуже. І що ми до них виявляємо дружбу, виявляємо турботу, любов, ми виявляємо до них те, що вони, може, не очікували… І після цього їхні серця змінюються, вони самі хочуть бути добрими. Вони кажуть: «Я хочу також, як ви, допомагати»

 

Аліна:  «Я хочу сказати, що справжня любов уміє чекати. Закоханість – це як спалах почуттів, але за цим нічого не стоїть. А любов уміє чекати. Вона дійсно як діамант. Вона може бути все життя…»

 

Аліна:  «Така історія була: коли тренер прийшов до класу, був один хлопчик, який сказав: «Я ввімкну навушники і не буду вас слухати». Тренер… не виявив до хлопця жодного поганого ставлення. І це хлопця дуже здивувало. Тому що всі вчителі його… навчають, як жити. І під кінець лекції тренер звернув увагу, що цей хлопець не тільки зняв навушники, але й… просто з відкритим ротом слухав. А потім він підійшов до тренера і каже: «Я хотів вчинити самогубство. Після цього уроку я хотів прийти додому і зістрибнути з даху. Тому що… мене ніхто не любить, не розуміє в цьому житті, і, якщо б не ви, – я б це зробив»… Саме гарне ставлення, саме любов до підлітка, саме повага до нього, навіть якщо він неправильно поводиться, якщо ти зможеш правильно у цей момент повестися, це може навіть врятувати життя дитини…»