Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: отець Тарас Марченко, керівник Українського інституту пастирської психотерапії і діаналізу
 Ведуча: Інеса Опіканець

 

 Чого навчав Ісус і як це може впливати на нашу віру сьогодні? Він допомагав нам зрозуміти себе самих, а також, через Писання, через приклад віри інших людей, через красу Божого творіння, нагадував: Він – близький до всіх, хто кличе Його. Про це говорить керівник Українського інституту пастирської психотерапії і діаналізу, отець Тарас Марченко.

 

«Річ у тому, що ізраїльський народ - це був вибраний народ. Народ, який Господь навчав тими засобами, якими вважав за потрібне. Посилаючи, коли було потрібно - суддів, коли було потрібно - пророків, навчав народ Ізраїльський так, як Він вважав за необхідне. І коли вже здійснилася повнота часів, коли Ізраїльський народ, принаймні, частково міг почути і прийняти прихід Спасителя, ось тоді Господь прийшов»

 

«Як показала практика, саме чистота серця є таким головним моментом. А провідником до Христа, звичайно ж, можуть бути і закон, і вивчення тих й інших традицій...»

 

«Ви читаєте Писання?» «Так, воно говорить про мене». Ось це, насправді, Господь і приносив. Тобто, відкривав їм очі. «Розум розкрив їм, щоб вони розуміли Писання». Інша річ, що Господь це робив на рівні кожної окремо взятої людини. Для когось свідченням того, що Господь уже близько, було те, що він зцілявся. Для когось було те, що відбувалося щось особливе в його долі або долі людей, котрі його оточували. Для когось це були мудрі слова, які доходили до глибини серця. А для когось - і мудре мовчання...»

 

«... Апостол Павло казав: ставайте подібними до мене, як я - до Христа. Павло не стане Христом, а я не стану Павлом. Але я можу, за словами Святого Письма, дивитися на своїх вчителів і, бачачи кінець їхнього життя, переймати їхню віру. Відповідно, Господь тим людям, на яких чомусь Він вважає за потрібне звернути нашу увагу, допомагає залишити після себе щось записане, щось сказане, щось зображене, щось виліплене, щось проспіване, так що людина слухає і розуміє: близький Господь до всякого, хто кличе Його...»

 

«Закликати можна Господа і в мовчанні. Закликати можна Господа і в молитві вголос. А можна і в спільному служінні. Тобто, це можна зробити абсолютно по-різному...»

 

«Ну, по-перше, я намагаюся чути і помічати прекрасний Божий світ, тому що, все, що Господь створив - «вельми добре створив». Я радію сонцю, я радію річці, я радію морю, помічаючи моменти якогось співзвуччя. Господь створив «вельми добре» - і це в мені відгукується...»