Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Шановна пані»
Гостя: Олена Василевська, педагог
Ведуча: Світлана Горлушко

 

  У другій частині інтерв’ю з професійним педагогом та організаторкою християнських таборів  Оленою Василевською міркуємо про те, чому діти не хочуть іти до школи і як цьому зарадити. Кожна дитина має різні здібності і таланти. Важливо їх визначити і розвивати саме їх. Тоді дитина буде навчатися з охотою і буде успішною у реалізації своїх талантів.

 

«Одна річ, коли дитина не хоче йти до школи. Інша річ, коли ось дитина настільки зневірилася. Це такий крик душі дитини, це крик душі батьків часто. І ось ця ситуація і подібні ситуації підштовхнули нас нарешті до того, що треба щось вирішувати...»

 

«Є предмети в школі, які стоять в основі і якщо учень не здібний до цих предметів, тоді він скочується на позицію «я - поганий учень». Це та система, яка була створена давно, близько 150 років тому...»

 

«... Музиканти, футболісти, архітектори, хірурги - ми всі зовсім по-різному долаємо ті проблеми, які перед нами ставить життя. Ми всі заробляємо собі на життя. Ми всі робимо щось корисне для цього суспільства. Але ми не робимо всі одне і те ж...»

 

«... Говард Гарднер [американський психолог] сказав: «Замість того, щоб вважати, що в голові людини є один комп'ютер, він або працює, або не працює, уявіть, що в голові у людини є мінімум 8 комп'ютерів. І це ось 8 наших інтелектів. І якісь із них точно працюють добре». І для нас як для людей віруючих це  перегукнулося з тим, що говорить апостол Павло: «Одних Бог покликав бути проповідниками, інших - вчителями...». У нас абсолютно різні дари...»

 

«Коли дитина розуміє, що «ось ці комп'ютери у мене працюють добре, отже, ось ці предмети мені треба знати», це не дає їй дозволу лінуватися. «Ми з'ясували, які комп'ютери у тебе працюють добре. Ми разом вирішили, що ти будеш розвиватися як музикант. Так, тобі потрібно багато годин сидіти за інструментом. Так, тобі потрібно вивчати сольфеджіо. Так, воно складне, але тобі потрібно його вивчати. Але просто з'явилися предмети, які треба знати і які треба здати»

 

«... Нам здається, що діти весь час хочуть, щоб їх розважали. Тому у нас залишилася така культура свят, аніматорів, якихось немислимих поїздок... Насправді, діти дуже хочуть, щоб їм дали творити. Вони хочуть приміряти на себе своє майбутнє доросле життя... Хочуть самі спробувати це зробити...»