Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Світлі гості»
Гість: Данило Олійник, керівник Комітету музики та творчості ВСЦ ЄХБ
Ведуча: Ірина Суботовська

 

  «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!». Саме ці слова вигукували (чи співали?) ангели,  коли народився Ісус. Це короткий вислів, але дуже місткий. Про що він? Про це міркуємо з керівником Комітету музики та творчості ВСЦ ЄХБ Данилом Олійником.

 

 «… У культурі стародавнього часу саме такі вислови як «вигукувати», «славити» перекликалися з моментами співу. Наприклад, якщо ми прочитаємо Вихід 15:1, там, де Мойсей заспівав: «Тоді заспівав Мойсей та Ізраїлеві сини оцю пісню Господеві, та й проказали, говорячи: Я буду співать Господеві…», [то], можливо, ми можемо взяти як варіант того, що слова «казати» і «хвалити» - це був спів [Луки 2:13]… Тому є багато підстав припускати у цій ситуації, що ангели могли співати…»

 

 «Головний мій меседж, про який би я хотів говорити – про те, що проголошено у [словах ангелів] або ж яку інформацію  [вони] несли. Я хотів би прочитати Луки 2:13-14: «І ось раптом з'явилася з Анголом сила велика небесного війська, що Бога хвалили й казали: Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!». І знаєте, я ось думаю: який мир може бути в людей на увазі, тих, котрі реально слухали цю інформацію? Пастухи перелякались страшенно, про мир – ніякої інформації. Я впевнений на сто відсотків, що  найменше, що запам’ятали пастухи – це текст. Інформацію, яку їм ангел говорив: «Біжіть і подивіться», - вони почули і пішли. Але мир в їхньому серці… Я не думаю, що він був…»

 

«Суть того, що я буду говорити – що мир, який проголошували ангели – це було щось таке невідоме, чого вони [пастухи] раніше ще не знали. І суть ця – в тому, що це як би мир, що, як той малюк, народився у Віфлеємі, він буде виростати до пізнання їхнього і навіть до нашого часу. Багато з нас ще повноцінно не розуміють, що ж таке мир, який проголошували ангели…»

 

«… Річ у тім, що ми можемо зустрічати багато текстів з Біблії, навіть історій цілих, де люди  в кайданах, завтра будуть їх страчувати, а він – спить. Як так, чому ти спиш?! Мир серце наповнює. Мир Божий, який перемагає всі ті обставини, які тиснуть на нас зсередини. І цей мир ми розуміємо більше з кожним кроком, у міру нашого пізнання Бога. Це дуже важливо зрозуміти…» 

 

 «…Тут важливо зрозуміти, що Ісус Христос прийшов на землю як оцей Мироносець. Саме через Нього прийшов цей мир. І оцей мир потроху зростав, як Ісус Христос виростав тілесно, отак він розвивався в усіх людях…»

 

 «Наше життя – це постійне випробування, постійна боротьба, і мир, який наповнює нас – він може наповнювати тільки після якоїсь боротьби.  Не можна сказати: я умиротворився.  А що там сталося? Та нічого. Тобто, є якась боротьба. Є якесь напруження. І потім приходить оцей мир. Чому він приходить? Тому що ми розуміємо, що все – під контролем Божим. І мир, який дає Бог – цей світ не може дати»