Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Актуально сьогодні»
Гостя: Людмила Булигіна, викладачка інформатики НТУУ «КПІ»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

  Про дистанційне навчання, яке стало актуальним в реаліях нашого часу, і загалом про сучасні тенденції в освіті говоримо із Людмилою Булигіною, викладачкою інформатики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

 

«Узагалі тема професій буде відходити. Буде іти тема проєктів, тема того роду діяльності, яким я зараз займаюсь і постійні зміни, зміни-адаптація. Тобто, зараз, насправді, у нас залишилося професій як таких – ну, це вчитель, можливо, лікар, можливо, юрист. А все інше дуже змінюється і вже скоріше ми маємо ролі, ніж професії…»

 

«Самому навчатись і самому будувати, потрошку, найважливіші моменти: «Які твої завдання на цей тиждень найважливіші?  Ось перше, друге, третє. Добре, а стільки ти плануєш виділити на це часу?»  І записати це. І побачити. А потім поговорити, чи вдалось, чи не вдалось. І ось так потихеньку  додавати ось цей таймінг не за суворим розкладом…»

 

«Ми не можемо спитати лише з вчителів. Тому що ми бачимо, що світ став ще більш не стабільним. І ми досвіду ще не маємо, щоб подивитись.  Ми навіть не знаємо, чи потрібен нам був карантин, чи, можливо, він зараз потрібен»

 

«Дистанційне навчання – це є онлайнове навчання і це є дистанційне навчання. Дистанційне навчання – це будь-що, де вчитель і учень розділені географічно. Але це може бути і фото у Вайбері, його можна назвати дистанційним навчанням…» 

 

 «… Дитина не повинна сидіти шість уроків в Зумі чи  Скайпі. Ні, це все скорочується. Подивились [відео], зрозуміли – пішли працювати, повернулись із запитаннями. Запитання закинули в ту саму Гугл-форму і вчитель з них починає консультацію.  Але тут дуже багато треба погоджувати нормативних речей. Але нам треба розуміти одне: все змінюється на краще, і, порівнюючи теперішнє навчання і весняне, ми вже бачимо плюс…»

 

 «Насправді, ті люди, з якими я комунікую саме в цифровому світі, мені приносять більше задоволення, ніж комунікація, наприклад, з одними моїми сусідами…   І… це не є погано, це не є добре, це є просто інші комунікації. Я впевнена, що коли дітям нашим треба буде комунікувати, якщо вони побачать потребу комунікації  в реальному,   вони візьмуть свої комунікації цифрові і зможуть перенести на реальний світ. Ми так не можемо комунікувати у цифровому світі, в нас немає такого досвіду, а  у них є…»