Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Тлумачення біблійних пророцтв

 

У книгах пророків багато написано про майбутнє, проте, незрозуміло, про який часовий простір іде мова. Наприклад, «Тоді з мі­сяця у місяць і з суботи у суботу бу­де приходити усяка плоть перед лице Моє на поклоніння, говорить Господь.» (Іс. 66:23) та «Потім усі інші з усіх народів, які приходили проти Єрусалима, будуть приходити з року в рік для поклоніння Царю, Господу Саваофу, і для святкування­ свята кущів.» (Зах. 14:16). Чому народи будуть святкувати ці свята і суботи?

 

Увесь Старий Заповіт – це тінь, образ Христа. Написано: «…бо всі пророки і закон провіщали до Іоана.» (Мф. 11:13). Тобто, з моменту присутності Ісуса Христа на землі пророцтв про Бога більше немає, вони закінчилися. Останній пророк про Бога – це Іоан. Зараз також є пророки, вони пророкують, і це – нормально! Але, вони не пророкують про Бога! Так само й закон: він пророкував про Бога – через свята, які є прообразами нашого виходу з цієї землі, та входу у Вишній град Єрусалим. Закон також прорік до Іоана. До Ісуса Христа усі пророцтва були необхідними, щоб всі побачили, що це і є Христос, Бог, Творець неба і землі, Господь Саваоф – Він прийшов і відвідав цю землю. Написано: «І коли, наблизившись, побачив місто, то заплакав над ним… І зруйнують тебе, і поб’ють дітей твоїх у тобі, і не залишать у тобі каменя на камені, бо ти не зрозуміло часу відвідин твоїх.» (Лк. 19:41,44). У Старому Заповіті нам показані всі образи, для того, щоб ми побачили Христа в Ісусі! Якщо ми побачили Христа в Ісусі – весь закон і всі пророки звершилися! Коли дорогою до Еммаусу Ісус зустрів двох учнів, які йшли сумні від тих подій, Він сказав: «…  о нерозумні і мляві серцем, щоб вірувати в усе, про що говорили пророки! Чи не так же належало постраждати Христу й увійти в славу Свою? І, почавши від Мойсея і від усіх пророків, пояснював їм сказане про Нього у всьому Писанні.» (Лк. 24:25-27). Коли ми вже знаємо Христа – вже ані закон, ані пророки, а лише Дух Святий, Який в нас, прийде і навчить нас всьому: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину;» (Ін 16:13).

Також дуже важливо, що у вічності часу не буде: «… і клявся Тим, Хто живе у ві­ки віків, Який створив небо і все, що на ньому, землю і все, що на ній, і мо­ре і все, що у ньому, що часу вже не буде;» (Одкр. 10:6) – там вже не буде суботи, не буде днів тижня, не буде свят! Там буде вічна субота і вічне свято. Час є тут – на землі, тому і свята також є тут. А там – часу вже не буде! Там буде просто вічність! Тому, всі ці прообрази існують для цієї землі, для того, щоб ми у цій землі віднайшли Христа, увірували в Нього, отримали Духа, Який наставить нас на всяку істину.