Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

Воля Божа

 

Напевно, більшість людей знають молитву Отче наш. У цій молитві Господь навчив нас просити «… нехай буде воля Твоя,» (Мф. 6:10). Як правильно пояснити людині, яка нещодавно народилася згори, і тільки-но почала відвідувати церкву, – що значить Божа воля? А якщо людина ще не прийняла рішення піти до церкви, але спілкується з віруючими людьми, самостійно читає Біблію, – вона чує від віруючих що потрібно молитися про Божу волю у своєму житті, і не може зрозуміти: що ж це за воля? Яким чином і від кого її дізнатися? Чи сказано у Святому Писанні про волю Бога щодо життя кожної людини? Що потрібно знати, щоб зрозуміти Божу волю щодо себе?

 

Божа воля для кожної людини – пізнати Ісуса Христа і отримати Духа Божого. Насправді, немає покликання, щоб бути каменярем, музикантом чи теслею. Роби те, що може робити рука твоя і Бог благословить усяке діло рук твоїх.

Тому, є лише одне покликання від Бога – ми покликані до вічного життя: «… тримайся вiчного життя, до якого ти і покликаний,…» (1 Тим. 6:12).

Для того, щоб отримати це покликання, – спочатку потрібно прикликати Ісуса Христа Господом, Спасителем, Сином Божим. А вже потім – шукати Його, перебувати з Ним, – і Бог дасть Духа Святого. Коли Дух Божий наповнить людину, тоді віна пізнає волю Божу від Самого Духа: «Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину; бо не від Себе говоритиме, а буде говорити те, що почує, і майбутнє звістить вам.» (Ін. 16:13). Тільки Духом Божим можна пізнати істину. «Ви ж маєте помазання від Святого i знаєте все.» (1 Ін. 2:20). Тільки від Самого Бога можна дізнатися волю Бога. Написано також: «А втім, помазання, яке ви одержали від Нього, у вас перебуває, i ви не ма­єте потреби, щоб хто вчив вас; а що саме це помазання вчить вас усьому, i воно істинне i нехибне, то чого воно навчило вас, у тому перебувайте.» (1 Ін. 2:27). Тому, для того, щоб дізнатися волю Божу щодо себе, потрібно спочатку пізнати Бога. І тоді Бог відкриє Свою волю тому, хто пізнає Бога, хто може почути Його: «І коли виведе своїх овець, йде поперед них, а вівці йдуть за ним, бо знають його голос.» (Ін 10:4).

 

Наше завдання – іти до Бога, шукати Бога і вже потім від Нього відкриється воля Божа. Ніхто не скаже вам волю Божу: ані пастор, ані вчитель, ані пророк, ані апостол. Навіть, сам Павло говорив: «Хто такий Павло? Хто Аполлос? Вони тiльки служителi, через яких ви увiрували, i‚ до того ж‚ як кожному дав Господь. Я насадив, Апол­лос поливав, а зростив Бог;» (1 Кор. 3:5,6). Саме тому, народитися згори потрібно через вчителів, пасторів, проповідників, але волю Божу відкриє Сам Бог особисто кожному! Людина людині не зможе відкрити волю Божу – вже через саме визначення: воля Божа. Якщо вона – Божа, – то лише Бог її відкриє!

Для того, щоб народитися згори – потрібно увірувати в Ісуса Христа і звершити сповідання. Далі – духовний шлях, який кожен повинен пройти сам особисто. Але, для того, щоб пройти цей шлях, – нам потрібна церква. Церква потрібна, щоб ми могли там не тільки укріплятися у вірі, не тільки прославляти Бога, молитися Богу, але й для того, щоб ми могли любити одне одного! Написано: «… а iстинною любов’ю всi зростали в Того, Який є глава Христос, з Якого все тiло, що складається i з’єднується всякими зв’язками, що взаємно скрiплюються, при дiї в свою чергу кож­ного члена, одержує прирiст для створення самого себе в любовi.» (Еф. 4:15,16). Тобто, якщо ви будете просто самостійно читати Біблію – це непогано: ви ростете, наповнюєтеся Духом, пізнаєте Бога, але ви не можете творити самого себе  любові! Творити самого себе в любові можна лише через братів.

Через Ісуса Христа ви пізнали любов, проте, любов – любить, а написано: «Всякий, хто вiрує, що Iсус є Христос, вiд Бога народжений, i кожен, Хто любить Того, Хто народив, любить i Того, Хто народився вiд Hього.» (1 Ін. 5:1). Любов до Бога виявляється лише у любові до ближнього! Неможливо проявити любов до Бога, якщо не виявляти її до ближнього. Творити самого себе в любові можливо лише через церкву, через інших людей – коли ви їм служите, молитесь, прощаєте, благословляєте, приносите їм їжу, одяг. Приносячи людям добро, ви творите своє серце в любові.

А коли ви досягнете любові Божої – тоді Бог відкриє вам істину: «Але хто любить Бога, тому дано знання вiд Hього.» (1 Кор. 8:3).