Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гостя: Тетяна Писаренко, психолог-консультант
Програма: «Світло підтримки»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

  Сьогодні у нашій програмі ми спілкуємося на тему, якої уникають і яка часто болюча. Мати-одиначка… Мати, котра виховує дітей сама… У цих словах – багато суму та гіркоти. Непросто самотужки ростити дітей, не маючи опори, не маючи міцного чоловічого плеча… Але, як твердить наша гостя, вихід завжди є. Багато з вас, друзі, вже знає цю жінку – вона неодноразово брала участь у наших передачах. А хто ще ні – знайомтеся: Тетяна Писаренко, психолог-консультант.

 

   «Дуже багато говорять у загальному про виховання дітей, про якісь правила, норми, стандарти, рекомендації, не беручи до уваги, що дуже багато жінок у нас в Україні справді самостійно виховують дитину. Тому мені захотілося про це поговорити...»

 

   «...Людина, яка має стосунки з Богом,.. буде розуміти, що не обставини повинні на неї тиснути, а вона на обставини. І ми живемо в такому світі, ми в будь-якому випадку стикаємося з проблемами, але набагато легше і більш усвідомлено вони долаються тими людьми, тими жінками (якщо ми вже зараз говоримо про мам), які знають, що є все-таки підтримка, і ця підтримка - в Бозі»

 

   «Ось іноді жінка каже: «Я просто одна на всьому білому світі». Але це насправді не так. Тому що Господь, Який створив цю жінку, звичайно, передбачив для неї набагато радісніше і щасливіше життя, ніж, можливо, та ситуація і те життя, в яких вона зараз живе... Дивлячись навіть просто навколо, можна побачити Його творіння, що Він зробив це все, в Ньому є ця сила, в Ньому є могутність, а головне - в Ньому є та любов, яку жінка ніколи нізвідки в іншому місці не може отримати»

 

   «Перше - ми припиняємо скаржитися і говорити, що у нас усе погано. Просто можна говорити: «Вихід є і він обов'язково до мене зараз прийде, і буде щасливе вирішення цієї ситуації, я впораюся, в мені живе Господь, Він дає мені сили, міць, Він дасть мені вихід»

 

   «І ще - не бійтеся, не соромтеся залучати помічників. Ну, якось ми жінки, буває так, що сильні-сильні, а ось як попросити про допомогу - «я сама». Не треба цього робити. Насправді, навколо нас дуже багато добрих людей, які й хочуть прийти нам на допомогу. Головне - розплющити очі, подивитися, і не соромитися...»

 

   «...Якщо ми говоримо про способи, рекомендації виходу з цього шокового стану - моліться. Звертайтеся до Господа, в будь-який час. Ідете - думайте. Він чує і бачить ваше серце. Говоріть з Ним просто подумки. І Він буде відповідати. І ви побачите, як ця тяжкість, цей камінь будуть з вашої душі йти»