Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: В’ячеслав Халанський, відомий психотерапевт
Програма: «Наша освіта»
Ведучий: Віталій Хромець


   Одне з важливих рішень у житті людини - це вибір освіти. Від нього залежить життєва траєкторія людини: ким вона стане і як буде складатися її професійна кар’єра. Тому правильний вибір освіти є дуже важливим.

   Про психологію прийняття рішення у виборі освіти, психологічні наслідки від правильного і неправильного вибору освіти, про страхи, пов’язані з цим вибором автор і ведучий Віталій Хромець говорить із відомим українським психотерапевтом В’ячеславом Халанським. Фахівець пояснює, чому діти інколи не мають мотивації до навчання і як саме батьки мають підготувати дитину до свідомого вибору своєї майбутньої професії… 

 

   «Мені здається, що питання, пов’язане зі страхом, це не  є питання тільки от: «дитина закінчує школу і має кудись піти». Тобто, батьки вже мають розмірковувати раніше, набагато раніше, і думати разом з дитиною, не за пів року, не за рік, і не тільки батьки мають думати, але вони мають підготувати психологічно дитину – вже молоду людину, до вибору… І виховання, саме виховання, я думаю, має підготувати цю молоду людину до свідомого вибору…»

 

   «…Один студент, який вступив до крутого вузу, сказав мені після пів року навчання: «Ви знаєте, я не розумію, що я там роблю»… А потім виявилось, що  він це зробив, тому що батьки очікували. Але це не був свідомий вибір самої дитини. І тоді ми стикаємось із більш глобальною проблемою: як я можу вносити в суспільство якісь зміни, коли я не відчуваю згоду в тому, що я роблю? І отут стик є саме психічного здоров’я і психологічного аспекту…»

 

   «Ми маємо зрозуміти, що вибір професії – це є ступінчатий процес, де людина здобуває одну освіту, потім вона переходить і має в середньому віці другу освіту,  і майже вже за 55 років вона вчиться далі. Тобто, має бути гнучкість, має бути розуміння, як я можу змінюватись…»

 

   «…Саме мотивація породжується у свободі, але вона має породжуватись також і в діалозі… Діти сидять з гаджетами і в них немає  цього розуміння, що їх розуміють дорослі, і з самого дитинства не формується ця внутрішня опора, «на що я можу спертися», і тоді дитина знаходить зовнішні опори, і ці зовнішні опори визначають, хто ти є…»

 

   «…Має бути таке особисте спілкування і розуміння, що саме тривожить цю молоду людину і відповідати на ці так звані екзистенційні виклики…»