Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: Олександр Марченко, ініціатор офіційного відзначення Дня батька в Україні

Програма: «Це реально»

Ведучий: Сергій Цвєтков

  

  Уже пів віку говорять про кризу мужності, і саме мужність стала сьогодні наріжним каменем, який відкинули сучасні ідеологи побудови “світлого майбутнього”. Як мужність представлено в Біблії? Яким він є — мужній чоловік? Про це та про історії з нашого життя будемо говорити з Олександром Марченком, ініціатором офіційного відзначення Дня батька в Україні.

 

  «Дійсно, можна погодитися з чоловіками в тому, що мужність – це, перш за все, прояв своєї чоловічої сутності в ситуації, коли потрібні твоє рішення, твоя дія. Але я думаю, що мужність виявляється не тільки в екстремальних ситуаціях. Я сприймаю мужність як стан. Тобто, чоловік апріорі – мужній. Це те, чим він наділений від початку. Це те, що в нього має бути. І мужність пов’язана з його чоловічою душею, серцем…»

 

  «Дуже часто кажуть: «От, мужня жінка». І для мене це дисонанс. Тому що жінка може бути відважною, жіночною, ніжною. Але вона ніколи не може бути мужньою… Тому що мужність притаманна саме чоловікові»

 

  «Уроки мужності… Знаєте, я думаю, що вони виявляються в різних ситуаціях. Мій такий перший урок мужності – це коли ми вже зустрічалися з Ларисою і так сталося, що я заплутався у своїх почуттях і все виглядало так, що ми розсталися. Але в якийсь момент я усвідомив, що оця моя плутанина є нічим іншим як боягузтвом. Тобто, я або чогось боюсь, або не беру на себе відповідальності… І от для мене був такий момент мужності – це сказати собі, що я приймаю цю жінку як ту, з якою хочу провести все своє життя…»

«От те, що я можу сказати про Ісуса (я думаю,  що це збігається з правдивим розумінням мужності і справжнього чоловіка) – по-перше, Він усвідомлював, Хто Він є. Тобто, Він знав, Хто Він. Він розумів мотиви Своїх вчинків. Він брав на Себе відповідальність. Він ніжно і по-доброму ставився до дітей та жінок. Тобто, Він не допускав грубощів, навіть коли говорив якісь нестандартні речі… Ми бачимо, що там, де сучасний чоловік може виявити нетерпіння якесь, принизливе ставлення, Він із жінками був дуже чемним і виваженим, ну, справжнім лицарем. Оце характеристика мужності…»

 

«Справжній чоловік він, перш за все, розуміє, що він – чоловік. Він усвідомлює, що він чоловік… Він володіє собою…»

«Це досить високі стандарти – характер Ісуса, чоловік має бути таким, як Він. І кожен із нас, чоловіків, розуміє, що ми не завжди дотягуємо до цих стандартів. І в нашому житті нема постійних таких ситуацій, коли ми робимо так, як треба, коли ми до кінця усвідомлюємо свою відповідальність, коли ми контролюємо свої емоції… І тому я би сказав, що справжній чоловік – це чоловік, який на шляху до цього… Він прислухається до свого серця і шукає цього…»