Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гість: Руслан Кухарчук, голова Асоціації «Новомедіа», журналіст, громадський діяч
Програма: «Актуально сьогодні»
Ведучий: Владислав Бондарков

 

   «Хто жертву подяки приносить, той шанує Мене; а хто на дорогу Свою уважає, Боже спасіння йому покажу!». По-особливому висловити вдячність Богові ми вчергове мали змогу на всеукраїнському святі  «День подяки-2019». Докладно про цю подію,  яка відбулася на Хрещатику в Києві, розповідає голова Асоціації «Новомедіа», журналіст, громадський діяч Руслан Кухарчук.

 

 «…Усі ми очікуємо, коли це [День подяки]  стане державним святом… І завжди слід наголосити, що ми дякуємо Богу, бо теж якось з плином часу іноді слово «Бог» зникає з цього словосполучення «День подяки»  

 

«[2017 року]… просто зібрались [віряни], щоб подякувати Богу. З усієї України приїхали… і, звісно, величезна кількість киян… Це стало певною несподіванкою для журналістів. Ви не повірите, але журналісти (це дивно) не знали, як це назвати…»

 

 «Узагалі, сутність церкви – це вулиця. Я завжди на цьому наголошую. Церква великою мірою – це вулична інституція. Христос Своє служіння будував на вулиці… У своїй ґенезі, в ДНК християнської Церкви вулиця є важливою складовою…»

«Оце право того, щоб бути і звучати на вулиці, воно є важливим, воно є фундаментальним, є частиною ДНК християнської Церкви, Церкви Христової… Тому Свято подяки  - це один зі способів, у тому числі, публічної маніфестації християнської віри. Друге: звісно, це благовістя. Це поширення Благої звістки про власну віру, про Христа. Третє – це унормування тієї суспільної традиції дякувати Богу…»

 

 «…І люди, які не є церковними, іноді це корисно для них – звернутися до них і сказати, що «ви теж можете  подякувати Богу»… Думаючи про те, за що вони можуть подякувати Богу, вони навертаються все ж таки своїми думками до Бога, вони стають чистішими, світлішими, вони стають більш позитивними, особливо в країні, де у нас серйозні соціальні, військові виклики. От саме подяка Богу дає надію, вона дає певне заспокоєння…»