Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: Петро Ковалів,  магістр християнських наук (Канада)
Ведуча: Ірина Суботовська

 

   Петро Ковалів - магістр християнських наук у Ріджент-коледжі (Ванкувер, Канада), викладач Української євангельської теологічної семінарії – пояснює, що таке земна мудрість та мудрість Божа. А ще говорить про те, що Божа мудрість має виявлятися у нашому характері, поведінці, ставленні до інших людей.  

 

 «Божа мудрість – це не обов’язково начитаність, це не обов’язково ерудованість, це не обов’язково енциклопедичні знання.  Божа мудрість – це дещо інше, глибше. Вона, звичайно, може включати в себе знання, які людина має, але це не обов’язково лише це»

 

«Земна [мудрість] – я би так трошки перефразував, назвав би це приземлена мудрість. Тут не обов’язково є якась градація, ступені різні, я думаю, він [Яків] змалював три види мудрості, десь вони пересікаються, десь одна може плавно перетікати в другу, тут немає чітких меж… Це мудрість, яка засновується на тому, що потрібно для звичайного земного життя. Тобто, щось дістати, щось купити, краще впоратися з якимсь завданням, щоб просто жити, виживати… Це не обов’язково щось погане, але це  речі, які стосуються наших базових фізіологічних потреб»

 

«… Юда нам уточнює у 19 вірші свого Послання, говорить про людей, які душевні, які Духа не мають. І тому я би сказав, що душевна мудрість – це мудрість, яка дещо вища від земної, …але те, чого немає – це отого верхнього рівня, найголовнішого, можливо, навіть серцевини… Тобто, там усе є, що потрібне для життя людини, але немає Бога…»

 

«… Коли Яків описує мудрість, він каже, що найважливіша, найцінніша мудрість – це мудрість згори, мудрість від Бога. Чому саме від Бога? Тому що десь вона відображає характер Самого Бога. Те саме – любов. Те саме – плід Духа…»

 

«Я би сказав, що Божа мудрість… це не просто окремий шматочок, до якого ми лише звертаємося, це те, що повинно пронизувати усі аспекти нашого життя – наш побут, нашу сім’ю, наші стосунки, нашу роботу і т.ін.»

 

«…Божа мудрість нерозривно пов’язана з характером нашим. Тобто, ти не можеш бути мудрим, якщо ти злий, якщо ти ненавидиш когось, якщо ти заздриш і т.ін. Тобто, Божа мудрість завжди буде відповідати правильному Божому характеру»