Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: священник Лаврентій Ян Жезіцький
Ведуча: Ірина Суботовська

 

  У Євангелії від Матвія, 28 розділі, 20 вірші Христос каже: «Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!». На цій християнській дорозі не кожен може дійти до кінця, навіть коли Бог обіцяє, що Він не залишить. Які перешкоди найчастіше постають на шляху християнина і як їх можна оминути? На це запитання відповідає священник Лаврентій Ян Жезіцький.

 

 «… Тут ідеться про завершення, або про фініш. Є слово кінець – кінець віку. Вік очевидно – це не тільки століття, вік – це якийсь період часу, наприклад, говоримо, «людина прожила свій вік»…. Що цікаво, навіть уже тут, коли ми живемо на землі, слово «кінець» не завжди означає кінець. Чому? Тому що  ми кажемо: закінчення школи, закінчення третього класу. Це означає, що настає наступний клас… Є речі, які не закінчуються… Кінець означає початок теж, тому що, наприклад, людина, коли помирає, переходить до неба, в Божу присутність, і що потрібно сказати: для Бога наш кінець життя – це початок вічності…»

 

«… Бути вірним до кінця – це дуже простенько сказано «приготуватись на наступний етап» чи життя, чи праці, чи обовязків, чи навіть вічності. Наступний етап, який нам Бог дає»

 

«…Таким прикладом для нас може бути тренування спортсменів. Вони, якщо хочуть щось здобути, не біжать одразу кілометр, але тренуються по 5 метрів, по 10. Якщо хочуть навчитися плавати, то вони не відразу набирають повітря і 5 хвилин не винурюють, вони потрошку тренують себе. Кожен спортсмен, кожен музикант, кожен художник пробують з чогось меншого, але в цьому малому - бути вірними»

 

«Спробуйте бути вірними з дітьми, коли вони, наприклад, забагато питань ставлять, коли ти вже не можеш цього витримати, коли тобі здається, що ти вже скільки разів пояснив, а дитина ще раз приходить. Спробуй бути вірним у цій малій речі, а пізніше, коли дитина виросте, коли, може, треба буде пояснити щось про її життя, про її сімю,    очевидно, тоді вже в цій вірності скажеш: «Подивіться на нас»

 

«Якщо ми свідомі, що, крім нашого вибору і відповідальності, є щось інше, то ми будемо тоді в безпеці. Якщо ми цього не знаємо, ми можемо піти в будь-який бік,  і подумати, що ми правильно робимо. Тому, те, що Ісус каже: «Будь вірний до кінця», означає, що можна не бути вірним… Якщо ми будемо мати цю свідомість, то ми завжди будемо в Бога просити про цю вірність…»