Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: Сергій Перхальський, представник БО «Фонд майстра», психолог
Ведуча: Інеса Опіканець

 

  Сьогодні у нашій «Темі дня» ми обговорюємо, як завжди, цікаву тему. У чому полягає відмінність між силою волі та силою віри? Звідки вони беруться? Які важливі Божі принципи ми маємо знати,  щоб наша віра була твердою? Про це говоримо із представником благодійної організації  «Фонд майстра», психологом Сергієм Перхальським.

 

«…Як Господь створив? Яка є ідеальна чи правильна сторона цієї теми? Ми маємо гарний приклад нашого Господа Ісуса Христа. Пам’ятаєте, коли Він говорив: «Я нічого Сам від Себе не роблю. Я бачу Отця, Який творить. І Я просто виконую це». Ось така позиція була в Ісуса Христа. Він Сам від Себе нічого не робив… Тобто, Він бачив, що це Сам Бог Отець робив і тому Він це творив…»

 

«… Так само і для нас це є прикладом – робити не те, що ми хочемо, а в ідеалі - побачити, чи Бог це хоче. Ось я, мабуть, поставив би на цьому розділ між волею і вірою людини. Ми так само читаємо в Біблії про те, що Бог покладає у наші серця бажання згідно з Його волею. От якщо б ми могли досягати такого стану нашого серця, коли ми не своєю волею водимося, а шукаємо Його волі, тоді ми будемо сильні у вірі і тоді наша віра буде твердою»

 
«Якщо ти впевнений, що це воля Божа в тому, що щось потрібно робити, то в тебе не тільки сила віри, в тебе сила волі буде…»

 

«… Інше діло, коли людина водиться за своїми бажаннями. І, на жаль, ми це можемо часто бачити. Така людина, яка, знаєте, водиться своєю волею, ми кажемо: свавільна людина це.  Це свавільні вчинки, коли людина вчиняє те, що говорять її бажання. І воно часто може абсолютно не стосуватися волі Божої…»

 

 «Я розумію, що Ісус нам сказав такі важливі принципи. Він каже: блаженна людина, яка спрагла правди. Людина, яка відкрита. Яка убога духом. Така людина відкрита до волі Божої. І зрозуміло, що такій людині Бог буде покладати Свою волю. Отака співпраця між Богом і людиною дасть нам справжню силу віри і силу волі»

 

«Просто треба самому стати в оцю волю Божу і тоді, якщо ти став у цю волю Божу, ти будеш дуже сміливий. Праведник, як кажуть? Сміливий, як лев. Чому він такий сміливий? Тому що він робиться цілісним. Він уже навіть не сумнівається, а чи це воля Божа…»