Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: Анатолій Козачок, пастор церкви «Філадельфія» (Київ)
Ведуча: Інеса Опіканець

 

   «… Якщо чоловік любить свою дружину,   а дружина любить свого чоловіка, то більш нічого їм не потрібно.  Вони знайдуть в усьому іншому повну гармонію». В основі будь-яких гармонійних взаємин лежить любов. Вона має бути тим мотивом, який визначає все у стосунках. Сьогодні у нашій рубриці говоримо про роль жінки у сім’ї, церкві, суспільстві. Що у цих аспектах є авторитетом? Яким є справжнє лідерство і на кого його покладено? Як сприймає любов чоловік і як її сприймає жінка? Про це та інше говоримо з пастором київської церкви «Філадельфія» Анатолієм Козачком.

 

«Роль жінки насамперед визначає Біблія. Далі, звичайно, визначає сама жінка, і суспільство, де вона проживає. Тобто, як бачить суспільство, це теж впливає.  Для нас, християн, насамперед авторитетом є Слово Боже, є Біблія. Якщо ми відхилимося від Біблії, ми порушимо ті Божі установи, які  Бог дав для того, щоби жінка була вільною, для того,  щоби жінка виконала своє призначення…»

 

«Ми інколи, беручи текст із Слова Божого, який, говорить, наприклад, про взаємини в сім’ї, накладаємо його на суспільне життя, накладаємо на інше життя і т. ін. Я хочу поважати жінку, я хочу любити свою жінку, я хочу про неї піклуватися… Вибачте,  я хочу бути захисником для своєї сім’ї, для жінки, і якщо суспільство нав’язує якусь іншу ідею і ми втрачаємо оці, Богом дані, ролі, то не раз я зустрічав у своїй практиці, як жінки страждають…»

 

«…Їй хочеться мати біля себе того, на кого вона може покластися на сто відсотків, бути впевненою. Бо жінці це надважливо, щоби вона була впевненою…»

 

«… Бог поставив певну субординацію. Чоловіка поставив головою сім’ї, жінку – як помічницю і т.ін. Але, дивіться: в поняття голови досить часто ми вносимо чисто такі адміністративні ідеї. Ну, тобто: такий собі мужик сидить за столом, гепає по столу кулаком і т.ін. Поняття лідерства – це ж відповідальність насамперед. Тобто, візьми відповідальність, не звалюй всієї відповідальності на дружину…»

 
«Чи знаходимо ми в Біблії, Слові Божому моменти, коли жінки брали відповідальність навіть там, де мали би брати чоловіки на себе відповідальність? Знаходимо. Чи це була криза інституту чоловіків? Можливо. А, можливо, що це Бог передбачив, що жінка, в цій зараз ролі, в цей момент, виконає краще. Чи це повинно тоді накладатися на взаємини в сім’ї? Якщо жінка не може цього розділити і починає накладати це на взаємини в сім’ї, біда буде. Тобто, ці речі треба розділяти…»

 

«Богом дано жінці стати матір’ю і більш нікому це не дано. І, як на мене, це те, що підносить її на найвищий п’єдестал…»

 

«… Поняття любові стосується і чоловіка, і дружини. Якщо ми комплексно підходимо, то більше і ні про що не варто говорити. Якщо чоловік любить свою дружину,   а дружина любить свого чоловіка, то більш нічого їм не потрібно.  Вони знайдуть в усьому іншому повну гармонію»

 

«Як сприймає любов чоловік? Через повагу до нього... Як сприймає жінка любов? Більше через увагу до неї. Чи це означає, що жінка не повинна отримувати поваги? Зовсім ні…»