Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Світлі гості»
Гість: Віталій Хромець, ректор Університету Короля Данила, директор ГО «Несторівський центр»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

  Важливо із самого дитинства прищепити дочці та синові любов до книжки, показати, що читання – це надзвичайно цікавий процес.  Це позитивно вплине на все подальше життя дитини, допоможе їй стати освіченішою та успішнішою.

  Про те, як саме потрібно читати й про те, що інтернет аж ніяк не може замінити книги, говорить Віталій Хромець, ректор Університету Короля Данила, директор ГО «Несторівський центр».

 

«У моєму житті ставлення до книги змінювалося кардинально. Насправді в шкільні роки я дуже не любив читати. Але були чіткі плани читання від моїх батьків. Тобто, це радянська школа. У радянській школі було обов’язкове читання, і обов’язкове читання на літо. І були просто поставлені батьками умови, що я маю читати таку-то кількість сторінок на день…»

 

«… Філософія – це професійне вміння читати, говорити і думати… Думати на основі прочитаного і говорити те, що ти продумав на основі прочитаного. Тобто, це професійна компетентність, яка випрацьовується філософами…»

 

«Я відразу розмежував би два типи літератури: література для дозвілля і література для інтелектуального та духовного збагачення. Тобто, якраз література, яка для дозвілля, не вимагає вдумливого читання і її можна читати будь-коли…  Серйозна література вимагає плану читання. Тобто, ви маєте чітко розуміти, що читаючи серйозну літературу, ви повинні виділити  час для читання. Бажано читати певними блоками… Не буває так, що людина нічого не зрозуміла з того, що вона прочитала.   Тобто, потрібно знайти ту частину тексту, яку ви зрозуміли, сконцентруватися, подумати,  які виникають асоціації з цим, зрозумілим фрагментом й іще раз прочитати прочитаний уривок, і тоді стане набагато ясніше…»

 

«Наголошую: 95 % інформації, яка є в книгах, немає в інтернеті, немає в інших джерелах, крім книг. Чому? Тому що книга – це не просто інформація. Це роздуми автора, які розгортаються, пролонговані в часі…» 

 

«Я хочу сказати й іншу точку зору, що не обов’язково дочитувати книги до кінця. Тут дуже важливий момент: що ви берете товсту книгу, і перше, що потрібно зробити – це проглянути зміст цієї книги. Просто зрозуміти, про що в цій книзі йдеться.  Читаючи книгу, ви можете почати не зі вступу і не з першого розділу, а, наприклад, розгорнути і почати читати 5-й розділ…»

«…Я би вам радив усе ж таки не опановувати паралельно багато книг. Сядьте і зрозумійте для себе, яких знань вам не вистачає. Наприклад, ви хочете розширити свій світогляд. Ви ділите книги на світоглядні. Ви хочете дізнатися, наприклад, питання нейропсихології. Ви робите підбірку книг із нейропсихології. Потім ви хочете розібратися в економіці… Ви розподіляєте за цими блоками книги… І в кожному блоці ви читаєте по одній книзі…»