Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: Андрій Куксенко, пастор центру «Новое время»
Ведуча: Ірина Суботовська

 

 

   У Євангелії від Матвія сказано: «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою» (22:37). Це найважливіша заповідь. Однак що вона означає? Багато людей вважають любов лише почуттям. Але біблійне значення  любові  - набагато глибше. Про це говоримо з пастором християнського центру «Новое время» Андрієм Куксенком.

 

 «Ідеться про всецілу та повну любов, про повноту любові Бога до людини, людини до Бога. Якщо ми читаємо Євангеліє від Івана, 3 розділ, 16 вірш, то ми бачимо дуже цікаве визначення: «Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Однородженого...». Тобто, ми бачимо, що любов Божа не тільки є чуттєвим переживанням, якимось емоційно-сентиментальним, але ми бачимо те, що ця любов також включає в себе дію... Тобто, вона виражається в якомусь зовнішньому вияві...»

 

«... Ми не повинні розглядати любов Бога до людини, людини до Бога і людини до ближнього як окремі елементи якісь. Мені здається, ми повинні розглядати її всебічно. Ми повинні розуміти, що любов людини до Бога і Бога до людини, вона, з одного боку, розумна, з іншого - чутлива, по-своєму емоційна, вона сповнена якоїсь волі, рішучості і також вона наповнена бажанням і готовністю служити...»

 

«... Людина, на мою думку, наповнюється любов'ю в той момент, коли у неї є два начала: з одного боку - це прийняття любові Божої, з іншого боку - це віддавання любові Божої...»

 

«... Ми можемо розуміти любов Божу тільки тоді, коли ми здатні віддавати... Друга частина цієї заповіді говорить: «Полюби ближнього, як самого себе»... Якщо я не здатний ставитися до іншої людини так, як я ставлюся або як я намагаюся або стараюся піклуватися про самого себе, це повинно стати сигналом для мого розуму, що щось не так із моєю любов'ю...»

 

«Перше: любов багатогранна, вона всеціла і її не можна розглядати тільки через якийсь один аспект. І другий момент: вона виявляється саме в той момент, коли наявні обидві грані цієї любові...»