Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Рубрика: «Тема дня»
Гість: Сергій Флюгрант, старший пастор церкви «Скинія» (Пуща-Водиця)
Ведуча: Світлана Горлушко
 

   Бог заповідає нам: любіть ближнього, як самого себе. Чи означають ці слова, що любов до ближнього починається з любові до самого себе? Очевидно, так. А як полюбити себе? Старший пастор церкви «Скинія» у Пущі-Водиці (місцевості Києва) Сергій Флюгрант відповідає на це запитання.

 

 «Багато коментаторів, тлумачів Біблії часто упускають це питання [Як полюбити себе?]. Ми часто говоримо, що потрібно любити Бога і ближнього, а ось ця деталька, яка є в згадці Христа, а також у Старому Завіті - «любити себе» - не береться до уваги...»

 

«Сама ідея любити Бога і ближнього - це питання взаємин. Це важливо розуміти. Отже, любити себе - це теж питання ставлення до самого себе. Тобто, це не егоїстична любов до себе коханого - «тільки мені», «заради мене», «тільки як мені добре», - це все ж більше як я до себе ставлюся. Якщо ми беремо через призму любові до Бога і ближнього, а особливо в контексті Старого Завіту, де йдеться про те, щоб ми любили і не завдавали шкоди ближньому, то ми повинні це розглядати в контексті того, що ми повинні бачити себе очима Бога, тобто, ставитися до себе так, як бачить нас Бог»

 

«... Що означає любити себе? Це означає приймати себе так, як Бог прийняв нас. Тобто, інакше кажучи, бачити себе через жертву Ісуса Христа. А більш конкретно - що Бог простив мене, Він усиновив мене, я - законне дитя Боже, а спокутування від гріха, виправдання, взаємини з Богом - «немає тепер жодного осуду тим, хто ходить у Христі Ісусі». Тобто, коли я дивлюся на себе через жертву Христа, я приймаю себе...»

 

«... Насамперед, коли ми вже говоримо в контексті виховання дітей, ми повинні явити їм свою любов. Але для цього батьки повинні прийняти себе. Для цього батьки повинні жити відповідно до тих критеріїв, які Бог дав нам у Христі Ісусі. І тільки так ми можемо впливати на своїх дітей»

 

«... Дійсно, Ісус наголошує, що іноді, дотримуючись закону, ми можемо пройти повз потребу і проблему людини. Тут дуже важливе духовне керівництво, керівництво Духа Святого. Дуже важливо прислухатися до Духа Святого, що Він говорить тобі в конкретній ситуації...»

 

«... Одне із запитань, який мені написали: «Чому приходить нелюбов до себе?». Дуже просто: незадоволеність, розчарування, осуд, знову ж таки, почуття провини або сорому, і ми ранимо інших...»