Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Програма: «Світлі гості»
Гість: Дмитро Лямін, пастор «Церкви Голгофи» (Київ)
Ведучий: Владислав Бондарков

 

   Із пастором київської «Церкви Голгофи» Дмитром Ляміним говоримо про христоцентричність, про те, як її розуміють люди. Часто буває так, що людина вважає себе віруючою, однак при цьому упускає суть Євангелії.  Основна місія Бога, на переконання нашого світлого гостя, - достукатися до сердець людей і змінити їхнє життя. Христос сказав: «Я прийшов для того, щоб мали життя, і подостатком щоб мали», тобто, щоб дати повноцінне життя, наповнене глибоким духовним змістом (Івана 10:10).

 

«… Не те, що я був проти христоцентричності, я був переконаний, що вона в мене є: «всі ми віруючі», «всі ми знаємо Євангеліє», тому я вважав, що за умовчанням вона є. Але, розібравшись більше з цією темою, дозволивши почути альтернативну думку, я зрозумів, що можна читати Біблію - і упускати Євангелію. І добре було б визначитися, що таке Євангеліє...»

 

«… Євангеліє—це те, що Бог зробив для порятунку людей в Ісусі Христі. Не те, що люди зробили, не те, що люди постаралися і отримали спасіння, а те, що Бог зробив для спасіння людей в Ісусі Христі. Тобто Євангеліє – це насамперед щось, що сталося, про що ми повідомляємо…»

 

«… Щоб пояснити Євангеліє, потрібно трохи пояснити спільне тло. Тобто, почати з чотирьох основних компонентів: є історія творіння, гріхопадіння, спокути і відновлення…»

 

 «Я сказав би, що основна місія Бога – не тільки в Новому Завіті, але й у Старому Завіті, - це достукатися до сердець людей… Сам Бог прийшов до нас, щоб стати одним із нас, щоб виявити цю любов до нас, щоб завоювати серця людей любов'ю...»

 

«Нині так багато розмов про те, щоб реалізуватися, знайти себе, використати свій потенціал, але насправді ми у повноті переживаємо відчуття того, хто я є насправді, повноту життя лише тоді, коли ми відновлюємо стосунки, для яких нас було створено. Коли ми визнаємо, що, я не компетентний визначити сенс свого життя, я не компетентний сказати, що для мене щастя, Бог повинен визначити це для мене. Коли це відбувається, ми й знаходимо себе…»